İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlamalı ?

İlk başta çalışacaklarınız ve kolayca öğrenecekleriniz. Modals kipleri İngilizce’de sıklıkla kullanılırlar. Can, may, must, should ve could’u öğrenmeniz İngilizce anlatımınıza derinlik katar.

Can (Can modals konusu içinde ve günlük dilde en sık kullanılandır.)
May (Kibar cümleler kullanmak istiyorsanız bir göz atın)
Must ( İngilizcede sıklıkla kullanılan bir modals)
Should (Bir gereklilik durumunun ifadesinde kullanılmaktadır.)
Could , olasılıkları veya geçmiş yetenekleri ifade etmenin yanı sıra önerilerde ve isteklerde bulunmak için kullanılan bir yardımcı fiildir.
Have to/Has to ( Bir şeyin yapılmasının zorunlu olduğunu bildirir.)

Bu yol haritasına devam ederseniz, hemen hemen her konuda kendinizi ifade ediyor olursunuz.

Çok önemli, belki de en önemli konulardan birisi de İngilizce cümle kurarken kelimelere ihtiyaç duyuyor olmamız. “Açım/karnım aç” demek istiyoruz.

I am hungry dememiz gerekiyor. Bu cümleyi to be ile nasıl kuracağımızı biliyoruz diyelim. Ancak ” Hungry” kelimesini bilmiyorsak “Açım” dememiz mümkün mü ? Hayır. Kelime hazinemizi artırmamız gerekiyor ki konuşabilelim. O yüzden her gün mutluka ÜÇ KELİME öğrenelim. Bunu yaparsak yılda 1000 kelimeyi İngilizce kelime hazinemize eklemiş olacağız. İngilizce Türkçe kelime dağarcığımız kadardır İngilizcemiz unutmayalım. Kelime çevirilerini bir hobby olarak kabul etmek en kolay yol. Kelime öğrenerek nasıl yanlış yapmaktan kurtulabileceğimizi sanırız aşağıdaki örnek açıklıyor. Daha önce öğrendiğiniz kelimeleri tekrar etmeyi unutmayın!

İngilizce Testleri