Simple Present Tense Konu Anlatımı

Simple Present Tense Konu Anlatımı 

İngilizce Geniş Zaman

2020/21 eğitim yılı Simple Present alıştırmalar ve cevaplarını bulabilirsiniz. Simple Present anlatımını basit anlatımın yanında detayları ile de çalışabilirsiniz. Simple Present boşluk doldurma soruları interaktif bir şekilde hazırlanmıştır. Soru cümleleri, soru yapısı, cümleler, cümle yapısı, ekleri kolay anlaşılacak bir şekilde anlatmaya özen gösterdik.
Simple Present ile en çok kullanılan fiiller ile fiil cümleleri de sitemizde yer aldı. Yine bu zamanda have/has kullanımı ile ilgili cümleler ile olumsuz cümleler Simple Present kuralları içinde gösterildi. Olumlu, olumsuz soru cümleleri ve cevaplarını Simple Present metinleri halinde ele aldık. Ayrıca öğrencilerin kafalarında oluşan Simple Present nedir, ne demektir vb. benzeri tüm soruların cevaplarını tek tek ele aldık. Olumlu cümleler, olumsuz
cümleler, olumlu olumsuz soru cümleleri ve cevapları, örnek cümleler, örnek sorular özet, pdf şeklinde, paragraf örnekleri, s takısı gibi kullanımların hepsi tek tek anlatıldı. Konunun pekişmesi için Simple Present şarkı, test ve cevaplarını da unutmadık. Uzun cümleler, uzun konu anlatımı, uygulama, yardımcı fiilleri, yapısı, yds zaman ifadeleri, zaman ekleri ve son olarak zaman zarfları detaylı olarak anlatılan konular arasındadır.

Dilimizdeki karşılığı Geniş Zaman’dır. Hobi, günlük olayların anlatımı, planlanmış bir olay veya sık sık tekrar eden durumların anlatımında bu zamanı kullanmaktayız. Geniş Zaman’da bir cümle oluşturabilmemiz için bir özne, bir fiil ve nesne kullanırız. Ancak sadece bir özne ve fiil de bu zamanla bir cümle kurmak için yeterlidir. İngilizce öğrenmek isteyenlerin mutlaka üzerinde durması gereken bir zamandır.   Şimdi Present Simple Tense İngilizce’de nasıl kullanıldığına bakalım.

I (Özne) listen (dinlemek fiili)
I listen : Dinlerim

I (Özne) visit (ziyaret etmek fiili)
I visit : ziyaret ederim

Detaylara başlamadan önce bu zamanın hangi
durumlarda kullanıldığına bakalım.

İngilizce Konu Anlatımı