2. Sınıf İngilizce Test Çöz

2. Sınıf İngilizce Testleri/Alıştırmaları

2021/22 eğitim yılı konularına uygun olarak 2.sınıf İngilizce ünite testlerini hazırladık. İngilizce 2. Sınıf testleri ve cevaplarını öğrenci aynı testleri tekrar çözebileceğini göz önüne alarak değişimli şekilde tasarladık.Testlere başlamadan önce videomuzu izlemenizi tavsiye ederiz. Video 2.Sınıf İngilizce testlerini isterseniz video olarak izleyebilirsiniz.

2021/22 eğitim yılı konularına uygun interaktif 2. Sınıf 1. Ünite İngilizce testlerini konuları
pekiştirmek için hazırladık. İnteraktif İngilizce testlerinin cevaplarını öğrenci anında görür ve yaptığı yanlış hakkında bir fikir sahibi olur. 2. Sınıf İnteraktif İngilizce testlerini bol görsel kullanarak hazırlamamızın sebebi, öğrencinin dikkatini çekerek, teste daha iyi odaklanmasını ve eğlenmesini sağlamaktır. 2. Sınıf İngilizce renkler, sayılar ve hayvanları tanıma ile ilgili testlere de çalışabilirsiniz. Hazırladığımız 2. Sınıf İngilizce renkler, sayılar ve hayvanları tanıma ile ilgili testler tamamen özgündür.

2. Sınıf İngilizce Testlerine Öğrenci Nasıl Hazırlanmalı ?

Sanırız kelime bilgisinin önemini tekrar anlatmaya gerek yok. Ancak kelime bilgisi çalışmasının yapılabilmesi düşünüldüğü kadar kolay olmuyor. Öğrenci yaşının düşük olması, okulda verilen ekstra ödevler, yaş olarak daha çok oyun oynama istekleri, kelime çalışması yapılmasının önündeki engellerden bazıları. Bu yüzden minik arkadaşlarımız için, kendi başlarına çalışabilecekleri, görsel ağırlıklı oyunlar hazırladık. Artık pek çok çocuğun tableti var ve 2. Sınıf İngilizce testlerine çalışmak için hazırladığımız oyunlarla hem İngilizce bilgilerini artırmış hem de konulara hazırlanmış olacaklarını düşünüyoruz. İngilizce bilgi birikiminin ancak küçük yaşlarda çalışmaya başlayarak gerçekleşebileceğinin farkında olalım.

Hazırladığımız 2. Sınıf İngilizce testlerinde kelimelere de çalışabilirsiniz.

Testlere Diğer Sayfadan Devam Et