Articles Nedir ?

ARTİCLES KONU ANLATIMI TEOG  LYS  YDS

İngilizce Ders Kitabımızda (yani sitemizde) The Articles konu anlatımını okuyup, daha             sonra konunun hemen altında bulunan Articles Exercises-testlere çalışarak konuyu                 pekiştirebilirsiniz. İngilizce Ders Kitabımızda Articles konu anlatımını (the articles)                   hazırlarken, düzgün bir İngilizce konuşabilmek için aslında çok önemli olan İngilizce               articles’lerin üzerinde öğrencilerin yeterince durmadığını düşündük. The articles
(İngilizce’de “a,  an, the”) nın kullanımına geçmeden önce, İngilizcede “the,  a,  an                     nerelerde kullanılır, İngilizcede “the,  a,  an” kullanıldığı yerler nelerdir ve kaç tanımlık           vardır ona göz atalım. Bu konuyu öğrenmenin en iyi yolu kelimeleri bağlı oldukları article     ile birlikte kullanmaktır.

Zero Article Ne Demek ? Tanımlıklar Nedir ? İngilizcede Kaç Çeşit Tanımlık Vardır ?

İngilizce’de üç tanımlık bulunmaktadır. Bu tanımlıklar şunlardır: “a”, “an” ve “the”.             Bunları da kendi aralarında iki gruba ayırmaktayız. Belirli (definite) ve belirsiz (indefinite) tanımlıklar. Ayrıca, tanımlık gerektirmeyen ifadeler vardır. Bunlara zero article denilmektedir. İsterseniz şimdi Articles konu anlatımına geçelim.