Prepositions

Prepositions  Konu Anlatımı 

 İngilizce (Edatlar) “İn”, “On”, “At Konu Anlatımı

İngilizce Prepositions (English Prepositions)  konusuna geçmeden önce önemli bir detayı paylaşmak istedik. Bu konuyu edatlar başlığı altında anlatacağız ancak edatların aynı zamanda sıfat ve zarf olabileceklerini de unutmayalım ( Adverbs-Adjectives Prepositions). Örneğin “İn”, “On”, “At” gibi edatlardan bazıları cümledeki kullanışlarına göre isim, sıfat ya da zarf görevi üstlenebilirler. İngilizcede prepositions (edatlar) çok sık kullanılmakta ve doğal olarak da özellikle yeni başlayanlar bu konuda hata yapabilmekte. Bu hataların
önüne geçebilmek için (prepositions exercises) Prepositions konu anlatımının hemen altında sizler için testler yayınlayacağız. Test çözerek zamanla konuları pekiştirdiğinizi göreceksiniz.

İngilizce Ders Kitabımızda (yani sitemizde) , (English Prepositions List) In/On/At Edat listesine çalışabilirsiniz. Ayrıca Öğrencilerden gelen, yds preposition soruları nasıl çözülür, yds preposition teknikleri, yds preposition kullanımı, anlatımı, anlamları, alan kelimeler,
fiiller, prepositions ne demek, nasıl çalışır, bulma, bilgisi,cümleleri, kalıpları listesi ve anlamları, prepositions örnekleri, nasıl öğrenilir, soru çözümü, soruları nasıl çözülür gibi pek çok soruya da sayfamızda cevap vermeye çalışacağız.

Çoğu öğrenci In/On/At olarak biliyor olsa da dilimizdeki karşılığı edattır. Cümlede, isim, zamir ve diğer sözcükler arasında nasıl (yer, zaman, konum, hareket) bir ilişki olduğunu gösteren sözcüklerdir. En çok kullanılanlar in, on, at’dir.  In, on, at kullanımının yanında mutlaka diğer edatları da biliyor olmamız gerekiyor.

Prepositions of Time (Zaman Edatları)
(time prepositions yanlış kullanım)

Prepositions of Time Örnekler

At Kullanımı

“de-da” anlamına gelir. Belirli bir zamanı, adresi işaret eder.

Konuya Diğer Sayfadan Devam Et