İngilizce Testi Çöz

İngilizce Test Çöz 

2023/2024 İngilizce çoktan seçmeli İngilizce Testlerinde ( A1-A2 beginner, B1-B2 Intermediate, C1-C2 Advanced testleri) şu testleri kapsamaktadır. Çoktan seçmeli İngilizce gramer testleri ve cevapları, sizlere hem İngilizce bilginizi ölçmekte hem de sınavlara hazırlanmakta yardımcı olur.

2.,3.,4.,5.,6., 7.,8.,9.,10.,11.,12. Sınıflar İngilizce Testleri

LGS/YKS/YDS İngilizce Testleri

İDK‘da 2. Sınıf İngilizce Testlerinden başlayıp 8. Sınıf İngilizce Testleri, YKS, YDS  İngilizce Testlerini tek sayfa altında toplayıp, öğrenciler ve ingilizce öğrenmek isteyenler için bir çalışma kitabı haline getirdik. Testlerin tamamı  interaktif testlerden oluşmaktadır. İnteraktif İngilizce Testlerini çözmek klasik testlere göre daha eğlencelidir. İşaretlemiş olduğunuz test cevabının doğru olup olmadığını anında görebilirsiniz.

Aynı testleri değişik tarihlerde çözüp, verdiğiniz doğru cevapları not ederek karşılaştırın. Emin olmadığınız soruları kesinlikle cevaplamayın ancak soruyu not edin. Unutmayın emin olmadığınız bir konu, mutlaka üzerinde tekrar durmanız gereken konudur.

Yaşı küçük öğrenciler için sitemizde hazırladığımız testlerde görselliği ön plana çıkardık. Bu interaktif testlerle (İngilizce Eğitici Oyunlar) öğrencinin hem kelime bilgisi hem de gramer konularını bir sözlüğe ya da kitaba ihtiyaç duymadan kendi kendine çalışabilmesini hedefledik. İngilizce Testi çözmek özellikle 4.Sınıf, 5. Sınıf, 6.Sınıf ve 7. Sınıf için kritik önemdedir çünkü  YKS sınavlarında başarının yolu test çözmekten geçiyor.

İngilizce sınıf testleri tamamı interaktiftir ve özgün sorular kullanılarak hazırlanmıştır. İngilizce 2. Sınıf ve 3. Sınıf testlerinde görsellik ön plana çıkarılmıştır. Öğrenci testleri çözerken sadece ünite konularına çalışmakla kalmaz, aynı zamanda İngilizce kelime bilgisini de artırır. İngilizce 4., 5., 6.,7. ve 8. Sınıf testlerinde temel İngilizce konularına ağırlık verilmiştir. 6.7.8. Sınıf soruları tamamen özgündür.
Lütfen çözmek istediğiniz konunun linkine tıklayınız
Meb 2. Sınıf İngilizce KonuTestleri/Alıştırmaları/Boşluk doldurma öğrencilerin seviyeleri göz önüne alınarak ağırlıklı olarak görsel temalarla zenginleştirilerek hazırlandı.

2.sınıf İngilizce 1. 2. 3.ünite testleri öncelikli olmak üzere tüm 2. sınıf İngilizce konularını kapsıyor.

2. Sınıf Konu Testleri

2. Sınıf İngilizce Tüm Testler

2. Sınıf İngilizce Hayvan isimleri testleri yeni başlayanlar için harika.

Cow, owl, deer, bear, turtle, duck. İngilizce hayvanlar test çöz.

İngilizce Hayvan İsimleri Test Çöz

3. sınıf İngilizce Testleri/Alıştırmaları/Boşluk doldurma ile yazılı sınavlarda başarı.

3. sınıf ingilizce testleri 3. 5. 6. 8. 9. 10. ünitelerin üzerinde durmak gerekiyor.

3. Sınıf İngilizce Konu Testleri

3 Sınıf İngilizce Test

4. Sınıf İngilizce Testleri/Alıştırmaları/Boşluk doldurma çoktan seçmeli ve interaktif olarak 1. dönem 1. yazılı, 1. dönem 2. yazılı, 2. dönem 1. yazılı ve 2. dönem 2. yazılı sorularına uygun olarak hazırlanmıştır.

4. Sınıf İngilizce Konu Testleri

4 Sınıf İngilizce Test

5. Sınıf İngilizce Testleri /Alıştırmaları/Boşluk doldurma

5. Sınıf İngilizce Testleri cevap anahtarlı,
5. Sınıf İngilizce Testleri 1. ünite
5. Sınıf İngilizce Testleri ülkeler ve milletler
5. Sınıf İngilizce Testleri simple present tense
games and hobbies, health, meb İngilizce kitaplarına
uygun olarak hazırlanmıştır.

5. Sınıf İngilizce Konu Testleri

5 Sınıf İngilizce Test

6. Sınıf İngilizce Testleri/Alıştırmaları/Boşluk doldurma

Meb 6. Sınıf İngilizce Testleri 1-2-3-4. üniteler üzerinde durmanızı tavsiye ediyoruz.

6. Sınıf İngilizce Konu Testleri

6 Sınıf İngilizce Test

7. Sınıf İngilizce Testleri/Alıştırmaları/Boşluk doldurma

7. Sınıf İngilizce Konu Testleri

7 Sınıf İngilizce Test

8.Sınıf İngilizce Testleri /Alıştırmaları/Boşluk doldurma

8. Sınıf İngilizce Konu Testleri

8 Sınıf İngilizce Test

9. Sınıf İngilizce Testleri/Alıştırmaları/Boşluk doldurma

9. Sınıf İngilizce Konu Testleri

9 Sınıf İngilizce Test

10. Sınıf İngilizce Testleri /Alıştırmaları/Boşluk doldurma

10. Sınıf İngilizce Konu Testleri

10 Sınıf İngilizce Test

11. Sınıf İngilizce Testleri/Alıştırmaları/Boşluk doldurma

11. Sınıf İngilizce Konu Testleri

11 Sınıf İngilizce Test

12. Sınıf İngilizce Testleri /Alıştırmaları/Boşluk doldurma

12. Sınıf İngilizce Konu Testleri

12 Sınıf İngilizce Test

İngilizce Zamanlar (Tenses) Testleri

İngilizce Zamanlar (Tenses) testleri, belki de İngilizce eğitiminde en önemli konuların başında yer alıyor. İfade edeceğimiz bir düşünceyi, o düşüncenin geçtiği veya geçmekte olduğu zaman dilimi içinde ifade edemezsek cümledeki anlam düşer. İngilizce zamanlar testlerimiz, bütün zamanları kapsayacak interaktif testlerden oluşuyor. Öğrencilerin özellikle Simple Present Testleri, Simple Past Tense testleri ve Present ve Past Continuous testleri üzerinde durmalarını tavsiye ederiz.

Simple Present Testleri

Do-does Testleri

İngilizce Geniş Zaman (Simple Present ) testlerinin tamamı çoktan seçmeli ve daha önce hiç bir yerde yayınlanmamış özgün testlerden oluşmaktadır. Simple Present Testlerini çözerken tavsiye edilen süre her soru için 1 dakikadır. Cevabından emin olmadığınız soruları not edip tekrar çözmenizi tavsiye ederiz. Simple Present Testleri olumlu ve olumsuz cümle, olumlu ve olumsuz soru cümlelerinden oluşmaktadır.

Simple Present Tense (Geniş Zaman) Test

Simple Present Tense (Geniş Zaman) Test 2

Present Continuous Tense (Am,is,are+V+ing) İngilizce’de en çok kullanılan zamanların başında gelmektedir. Present Continuous Tense testlerinin arkasından Past Continuous Tense testlerini çözmenizi tavsiye ederiz. Özellikle 5/6 ve 9. sınıfların Present Continuous Tense testleri/alıştırmaları üzerinde durması gerekiyor.

Present Continuous Tense (Şimdiki Zaman) Test

Simple Past Tense testleri neden önemlidir ? Çünkü İngilizcede kullanılan temel zamanlardan biridir. Simple Past Tense testlerinde başarıyı artırmanın en önemli göstergesi fiil çekimlerindeki başarıdır. Fiillerin 2. Halini mutlaka öğrenmemiz gerekiyor. Simple Past tense testlerini çözmek bu zamanda fiilleri nasıl kullanacağımızı öğrenmenin en iyi yolu.

Simple Past Tense (Di’li Geçmiş Zaman) Test

Past Continuous Tense temel zamanlardan biridir. Diğer zamanlara göre kolay bir zaman olmakla birlikte, çoğu öğrenci bu zamanda zorluklar yaşamaktadır. Interaktif olarak hazırladığımız Past Continuous Tense testlerini çözerek konuyu pekiştirebilirsiniz.

Past Continuous Tense Test

Present Perfect Tense kullanımında Simple Past Tense ile çoğunlukla karıştırılıyor ve iki Zamanın da iyi anlaşılması gerekiyor. Bu yüzden Present Perfect Tense testleri üzerinde durmamız gerekli. Bu iki zaman testlerini birlikte çözmenizi tavsiye ediyoruz.

Present Perfect Tense Test

Present Perfect Continuous Tense testleri özellikle intermediate ve advanced seviyedeki öğrencilerin üzerinde durması gereken zamanlardandır. İngilizce seviyesini ilerletmek isteyenlerin de bu testleri çözmesini tavsiye ediyoruz.

Present Perfect Continuous Tense Test

Past Perfect Tense testlerinin önemi, bu zamanın geçmiş zaman olarak, İngilizce’de sıklıkla kullanılan bir kaç zamandan biri olmasından kaynaklanıyor. Simple Past, Present Perfect ve Past Perfect bir çok sınavda öğrencilerin karşısına çıkmakta.

Past Perfect Tense Test

Past Perfect Continuous testleri interaktif olarak hazırlanmıştır. Çoğu öğrencinin ne yazık ki haberinin olmadığı zamanlardan biridir. Ancak İngilizce kullanımında önem taşır. Öğrenilmesi ve üzerinde durulması gerektiğini düşünüyoruz.

Past Perfect Continuous Tense Test

Simple Future Tense testlerinin önemi, İngilizce’de bu zamanın sıklıkla kullanılıyor olmasından ve bir çok sınavda bu zamanla karşılaşma ihtimalimizin yüksek olmasından kaynaklanıyor. Diğer testler gibi Simple Future Tense testleri de interaktif olarak hazırlanmıştır.

Simple Future Tense Test

Future Perfect Tense Testleri gelecekte tamamlanan eylemleri belirttiği için önemlidir. Günlük dilde çok sık olmasa da kullanılmaktadır.

Future Perfect Tense Test

Future Continuous Tense testleri tamamlanmamış ifadelerin anlatımı için önemlidir. Bir çok farklı amaç için kullanılmakta olan Future Continuous Tense testleri  göz ardı edilmemelidir.

Future Continuous Tense Test

Future Perfect Continuous Tense testleri gelecekte belirli bir ana kadar devam edecek ifadelerin öğrenimi için gereklidir.

Future Perfect Continuous Tense Test

İngilizce Sınav Testleri

YDS (Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı), YKS Yabancı Dil ve Yabancı Lise İngilizce sınavlarına öğrencilerin hazırlanabilmesi için sitemizde hazırladığımız tamamı interaktif testlerden oluşmaktadır. Bu tür sınavların ismi değişebilir ancak unutmamak gerekir ki sonuçta test edilen  kişinin İngilizce Seviyesidir. Bu tür sınavlarda temel olarak ölçülmek istenilen iki konu öğrencinin kelime ve gramer bilgisidir. Hazırlamış olduğumuz (YDS) Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı testlerini online olarak çözebileceğiniz ve cevaplarını anında görebileceğiniz şekilde hazırladık. YDS test çözme tekniklerinizi geliştirebileceğiniz bu testlerde YDS kelime testleri, YDS karışık testler ve YDS konu testlerine çalışabilirsiniz. YDS İngilizce yaprak testleri örnek alarak, testleri slayt şeklinde hazırladık.

YDS TESTLERİ

Relative Pronouns Testlerini özellikle YDS ve yabancı dil sınavına girecek öğrencilere tavsiye ediyoruz. Relative Pronouns testlerine Advanced İngilizce seviyesine gelmek isteyenlerin de mutlaka göz atması gerekiyor.

RELATİVE PRONOUNS TESTLERİ

Bilindiği gibi yeni sistemin adı YKS (İngilizce) oldu. Her ne kadar ismi değişmiş olsa da, İngilizce Dilbilgisi değişmiyor. YKS İngilizce sınavında başarının İngilizce Dilbilgisi yanında İngilizce Test çözmekten de geçtiğini unutmayalım.

İNGİLİZCE LYS TESTLERİ

LGS testleri özellikle İngilizce eğitim veren yabancı okullara giriş için anahtar niteliğinde. İnteraktif olarak hazırladığımız LGS İngilizce testlerinin çözümünde her soru için bir dakika zaman ayırılmasını tavsiye ediyoruz.

İNGİLİZCE LGS TESTLERİ

Diğer İngilizce Konu Testleri-Başlangıç İngilizce Soru Bankası

İngilizce’ye yeni başlayanlar ve öğrenciler için Articles Testleri, Nouns Testleri, Adjectives Testleri, Adverbs Testleri, Modals Testleri, Pronouns Testleri, Prepositions Testleri üzerinde önemle durmalarını tavsiye ediyoruz.

Subject Testleri

İngilizce causative yapı advanced İngilizce için kesinlikle şart. İleri seviye İngilizce testlerinde de causative konusundan mutlaka soru çıktığı için önemli.
Causative Testleri

İnfinitive ve Gerund konusu İngilizce’de ağırlıkla üzerinde durulması gerekli bir konu. İnfinitive/Gerund testlerini de diğer testler gibi interaktif olarak hazırladık.

To-Infinitive-GerundTestleri

İngilizce dolaylı anlatım (Indirect Speech) testlerinde başarı İngilizcesini geliştirmek ve sınavlarda başarılı olmak isteyenler için.

Indirect Speech (Dolaylı Anlatım) Testleri

İngilizce Participles testleri çoğu öğrencinin sınavda zorluk yaşadığı konulardan biri, aynı zamanda önemli bir konu.
Participes (Ortaçlar) Testleri

Wish clauses testleri B1-B2-C1-C2 testlerinde önemli bir konu.
Wish Clauses Testleri

Would Rather/Prefer testleri (alıştırmaları), çoğu öğrenci için sıkıntı yaratan bu konunun daha iyi anlaşılabilmesi için interaktif olarak hazırlandı. Would Rather/Prefer soru çözümlerinde-alıştırmalarında tavsiye edilen süre bir dakika. Hazırlamış olduğumuz 8. sınıf ingilizce prefer/would rather çalışma kağıdı soruları da alıştırmalarda yer alıyor.

Would Rather Testleri
Would Prefer Testleri

Modals testleri ( Should, could, may, might, can, must, ought to) bizim açımızdan üzerinde önemle durulması gereken bir konu. Tüm modals  kipleri ile alakalı testler interaktif olarak hazırlandı. İster başlangıç seviyesinde ister Advanced (Past Modals) seviyesinde olsun her test için kendinize bir dakika süre tanımanızı tavsiye ederiz. Modals testleri bir çok İngilizce sınavın değişmez soruları arasındadır.

Modals (Kip Yardımcıları) Testleri

Phrasal Verb’ler günlük konuşulan İngilizce’nin çok önemli bir parçası, ayrıca bir çok İngilizce testde karşılaşılan bir konu. Bu yüzden Phrasal Verbs Testlerinin mutlaka üzerinde durmamız gerekiyor.
Phrasal Verbs Testleri

Articles (İngilizce Tanımlıklar) basit gibi görünse de üzerinde kesinlikle durulması gereken bir konu.
Articles (Tanımlıklar) Testleri

İngilizce nouns (isimler) testleri çoğu İngilizce sınavında karşılacağınız sorulardan oluşuyor.   ( Countable nouns/ uncountable nouns)
Nouns (İsimler) Testleri

Adjectives testleri özellikle Comparative ve superlative adjectives konularını pekiştirmek için önem taşımaktadır. İngilizce yazılı soruları arasında en sık yer alan konulardan biridir İngilizce sıfatlarda karşılaştırma.
Adjectives (Sıfatlar) Testleri

Adverbs testlerini hem intermediate hem de advanced seviyede olanlar ve YDS adjective adverb Testleri çözmek isteyenler için tavsiye ediyoruz.

Adverbs (Zarflar) Testleri

Pronouns temel İngilizcenin vazgeçilmezleri arasındadır ve ne yazık ki çoğu öğrencinin sıkıntı yaşadığı bir konudur.
Pronouns Testleri

Öğrencilerin bir başka sorun yaşadığı konulardan birisi de prepositions’dur. (above, across, after, against, along among, around, as, at, before, behind, below,between, beyond, but, by, down, during, for, from, in, inside, into, near,of, off, on, onto, opposite, outside,over, through, to, toward, towards,under, up, upon, with, within, without,among, around, as, at, before, behind,below,between, beyond, but, by, down, during,for, from, in, inside, into, near,of, off, on, onto, opposite, outside, over, through, to, toward, towards). İngilizce Cümle Testleri için önemli bir konu.
under, up, upon, with, within, without
Prepositions Testleri
Imperative Testleri
Conditional Sentences Testleri
Passive Voice Testleri

Question Tags İngilizce’de çok sık kullanılır. Soruları iyi anlayabilmemiz için bu konuya sıkı çalışmamız gerekiyor. Question Tags  testlerinde başarılı olabilmemiz için zamanlara ve onların yardımcı fiillerine iyi hakim olmamız gerekiyor.

Wh Questions testleri sınavlarda sıkça görülür. Bir soruyu doğru anlayabilmemiz için Wh Questions testlerinin ihmal edilmemesi gerekiyor.

Wh Questions (Soruları) Test Çöz

Question tags testleri bir çok sınavda karşımıza çıkar. İngilizce’nin zevkli ancak öğrencilerin kafasında sıkıntı yaratan konulardandır. Question Tags testlerini interaktif olarak hazırladık. You are ready, aren’t you ?

Question Tags Testleri

İngilizce bağlaçlar özellikle kompleks cümle yapıları için gereklidir ve İngilizce sıklıkla kullanılırlar.

Conjunctions (Bağlaçlar)Testleri

Sıklık Zarfları İngilizce’de üzerinde önemle durulması gereken konulardan biridir. İnteraktif olarak hazırladığımız İngilizce Sıklık Zarfları (Adverbs of Frequency) Testlerinde cevabından emin olmadığınız soruları not edip, tekrar çözmenizi öneririz.

Possesive Pronouns testleri( my, our, your, his, her, its, and their)  adeta İngilizce’nin olmazsa olmazlarıdır. Ne yazık ki çoğu öğrencinin bu konuda başarısız olduğunu ve konuyu iyi anlayamadıklarını görmekteyiz.

Possesive Pronouns Testleri

İngilizce bir zorunluluğu bildirmek için kullanılan Have to/Has to testleri konunun iyi anlaşılabilmesi için önemli.

Have to/Has to Testleri

İngilizce’de sahiplik bildiren Have/Has konusu bir çok öğrenci için sorun oluşturuyor. Have/Has testlerini çözerek bu konuyu daha iyi anlayabilirsiniz. Bu testin çözülmesi, 3., 4.,  5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencileri için,  have/has öznelerin ve zamanın pekiştirilmesi, have/has ile ilgili olumlu ve olumsuz soruların daha iyi anlaşılmasını sağlayacaktır.

HAVE HAS TESTLERİ

Sıklık Zarfları Testleri üzerinde durulması gereken bir konu. Hem günlük kullanımda hem de sınavlarda sıklıkla karşılaşılan bu konuyu interaktif olarak hazırladık.

Sıklık Zarfları (Adverbs of Frequency) Testleri

When/While testlerini öğrencilerin bu konuyu daha iyi kavraması ve sınavlarda başarılı olmaları için hazırladık.

When While Testleri

This/that/these/those konusu İngilizceye yeni başlayanlar ve çoğu öğrencinin sınavlarda zorlandığı konulardan. Bu sebeple Temel İngilizce için önemli bir konu this/that/these/those testleri.

This That These Those Testleri

Özellikle yeni başlayanlar ile 2. 3. 4. 5. 6. sınıfların Can/Can’t Testlerini çözmelerini tavsiye ederiz. Can/Can’t testlerinde olumlu/olumsuz cümle ve soru yapılarını test edebilirsiniz.

Can/Can’t Testleri 

Some/Any testleri-Alıştırmaları-Boşluk doldurma bir çok öğrencinin kafasını kurcalayan bir konu. Hazırlamış olduğumuz Some/Any testleri-Alıştırmaları-Boşluk doldurmada her soru için tavsiye edilen süre bir dakika.

SOME/ANY Testleri

There is/There are testleri özellikle İngilizce’ye yeni başlayanlara çok faydalı olacaktır. Hazırladığımız There is/There are testlerini çözerek hangi cümlede There is hangi cümlede There are olması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

There is/There are Testleri

Personal Pronouns (Kişi Zamirleri) İngilizceye yeni başlayanlar için çok önemlidir ve sıklıkla kullanılmaktadır. İngilizcede personal pronouns konusu tam olarak öğrenilmeden ilerlemek mümkün değildir.

Personal Pronouns Testleri

Be going to ve Will soruları istisnasız tüm sınavlarda görülen soru kalıplarındandır. Sizlerin bu iki konuyu ayırabilmesi ve sınavlarda doğru cevaplar verebilmesi için aşağıdaki testlere çalışabilirsiniz.

Be Going To ve Will Testleri

How much/how many testleri hem önemli bir konu hem de bir çok sınavda çıkmakta, ayrıca çoğunlukla öğrencilerin çözmekte zorlandığı konulardan biridir.

How Much/How Many Testleri

Sıfatlarda karşılaştırma testleri yine sınavlarda sık sık çıkan konulardan birisi. Konuya hakim olup olmadığınızın en kısa yolu Sıfatlarda karşılaştırma testlerini çözmekten geçiyor.

Sıfatlarda Karşılaştırma Testleri ( Comparative ve Superlative)

Possessive adjective testlerini yeni başlayanlar mutlaka çözmeli.

Possessive Adjectives Testleri

Was/Were Testleri İngilizce’de 5., 6., 7. Sınıfların to be fiilleri ile en çok zorlandıkları konuların başında yer alıyor. Hazırlamış olduğumuz interaktif Was/Were testleri ile bu konuyu öğrenci ve yeni başlayanların daha rahat kavrayacağını düşünüyoruz.

Was Were Testleri

2.,3., 4., 5. Sınıf konularına uygun şekilde hazırladığımız Am/Is/Are testleri İngilizce Am/Is/Are konusunda sıkıntı yaşayan öğrencilerin bu konuyu rahat kavrayabilmeleri için interaktif olarak hazırlanmıştır. Am/Is/Are olumlu, olumsuz cümleler ile olumlu olumsuz sorularına çalışabilirsiniz.

Am Is Are Testleri

Am Is Are Testleri 2

Object Pronouns (İyelik Zamirleri) İngilizce’nin en temel konularından biridir. Object Pronouns (İyelik Zamirleri) öğrenmeden İngilizce’de aşama kaydetmek mümkün değildir. Object Pronouns (İyelik Zamirleri) testlerini mutlaka çözmenizi tavsiye ederiz.
Object Pronouns Testleri

İngilizce saatler testleri pek çok sınavda çıkar ve İngilizce öğrenenler için önemli bir konudur. Ingilizce saatler testlerini çözerek saatler konusunu öğrenebilirsiniz.
İngilizce Saatler Testleri

İngilizce Ülkeler ve Milletler Testlerinin özellikle yeni başlayanlar için çok faydalı olacağını düşünüyoruz. Testleri interaktif olarak hazırladık.
Ülkeler ve Milletler Testleri

4. Sınıf İngilizce İngilizce Haftanın Günleri (Days) testlerini İngilizceye yeni başlayanların da çözmesini tavsiye ederiz.

İngilizce Haftanın Günleri Testleri

Kelime dağarcığımızı ne kadar artırabilirsek İngilizce o denli yetkin oluruz. İngilizce eş anlamlı kelimelere çalışmak bunun en güzel yolu.

İngilizce Aylar Test Çöz

İngilizceye yeni başlayanlar ile 4/5/6. sınıflara İngilizce Aylar testinin çok yararlı olacağını düşünüyoruz.
İngilizce Eş Anlamlı Kelimeler Testi
Daha fazla özgün interaktif test çözmek isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak çalışabilirsiniz. İngilizce interaktif testler değişik konularda hazırlanmış karışık testlerden oluşuyor.
İngilizce İnteraktif Testler

İngilizce yol tarifi konusu özellikle yeni başlayanlar için zorlayıcı olabiliyor. Ayrıca 5/9/10. sınıfların da çözmesini tavsiye ediyoruz.

İngilizce Yol Tarifi Testleri

İngilizce Sayılar/Numbers testleri sayıları öğrenemiyorsanız tam size göre.

İngilizce Sayılar Numbers Testleri

all ve Whole kullanımı öğrenciler tarafından genellikle kafa karışıklığına sebep olur. Testleri çözerek doğru kullanımlarını öğrenebilirsiniz.

All ve Whole Testleri

So, such, too, enough testleri İngilizce sınav sorularında sıklıkla görülür.

So/such/too/enough Testleri

İngilizce’de öğrenciler tarafından kullanımında sıkıntı çekilen bir başka konu ‘S iyeliktir. Testleri çözerek İngilizce iyelik konusunda bilginizi geliştirin.

İngilizce İyelik ‘s Testleri

İngilizce sınavlarında sıklıkla görülen Since ve For konusunun detaylarını testleri çözerek, geliştirebilirsiniz.

Since ve For Testleri

Just, already, yet testleri İngilizceye yeni başlayanlar için önemli.

Just/Already/Yet Test Çöz

Reflexive Pronouns (myself, yourself, himself, herself, oneself,
itself, ourselves, yourselves, themselves.) testlerini çözerek kafa karışıklığına son verebilirsiniz

Reflexive Pronouns Test Çöz

İngilizcede cümle içindeki sıralama (Word Order) önemlidir. Word order testleri İngilizcede cümle içindeki sıralamanın nasıl yapıldığını öğrenmek için harika.

Word Order Testleri

Also, either, as well ve too İngilizcede sıklıkla kullanılır. Also, either, as well ve too testlerini çözerek İngilizcenizi gelişirtirin. Olumlu cümlelerde kullandığımız Also’nun cümledeki yeri çoğu öğrencinin sınavlarda yanlış işaretlediği sorulardan.

Also/Either/As well/Too Testleri

Singular and Plural Nouns (İngilizce Sayılabilen
ve Sayılamayan İsimler Testleri) özellikle beginner,
A1/A2 seviyesinde olanlar için önemli bir konudur. İngilizceye yeni başlayanların üzerinde durması gereken bir konu.

İngilizce Sayılabilen ve Sayılamayan İsimler Testleri

Used to testleri bir çok sınavda karşımıza çıkar. Used to testleri içinde aynı zamanda Was used to/Get used to/Didn’t use to konularına da hazırlanabilirsiniz. Used to soruları ve cevaplarına aşağıdaki linkten çalışabilirsiniz. Used to testleri/boşluk doldurma özellikle 6. ve 10. sınıf öğrencilerinin üzerinde durması gerekiyor. Used to, geçmişte tekraren yapılan tanıdık veya rutin bir şeyi ifade eder ( Geçmişte yapılan bu rutin konuşma anında artık yapılmamaktadır). Öğrencilerin used to testlerinin üzerinde durması gerekiyor.

Used to Testleri

Agree Disagree testleri bir konuşma esnasında karşımızdaki kişinin söylediklerine katılma, katılmama cümleleri ile oldukça önemli bir konu. Agree Disagree testleri/soru çözümleri ile hem İngilizce sınavlara çalışın hem de İngilizcenizi geliştirin.

Agree Disagree Testleri

İngilizce Testlerinde Başarı

İngilizce test çöz 4-5-6-7-8 sınıf

Hatalarınızdan ders alın !

Çoğu zaman, bir sınavda veya İngilizce test çözerken, biraz endişeyle bir sonraki soruya geçerken önceki yaptığımız testi unuturuz. Hatalarınızı bir yere not edin, özellikle aynı cevapları defalarca yapma eğilimindeyseniz ve yanlış cevapların neden yanlış olduğunu ve en önemlisi, neden yanlış anladığınızı bulun; bu başlı başına değerli bir ders ve ve normalde yapabileceğinden çok daha fazlasını almanızı sağlayacak.Sorunun sizdeki hangi bilgiyi test ettiğini anlamaya çalışın.

İngilizce Testleri