İngilizce Testi Çöz

 

İngilizce Test Çöz 

Hazırlamış olduğumuz İngilizce Testlerinde konular şu konuları kapsamaktadır.

2.,3.,4.,5.,6., 7.,8.,9.,10.,11.,12. Sınıflar İngilizce Testleri

LGS/YKS/YDS İngilizce Testleri

 

İngilizcederskitabi.com‘da 2. Sınıf İngilizce Testlerinden başlayıp 8. Sınıf İngilizce Testleri, YKS, YDS  İngilizce Testlerini tek sayfa altında toplayıp, öğrenciler ve ingilizce öğrenmek isteyenler için bir çalışma kitabı haline getirdik. Testlerin tamamı  interaktif testlerden oluşmaktadır. İnteraktif İngilizce Testlerini çözmek klasik testlere göre daha eğlencelidir. İşaretlemiş olduğunuz test cevabının doğru olup olmadığını anında görebilirsiniz.

Aynı testleri değişik tarihlerde çözüp, verdiğiniz doğru cevapları not ederek karşılaştırın. Emin olmadığınız soruları kesinlikle cevaplamayın ancak soruyu not edin.
Unutmayın emin olmadığınız bir konu, mutlaka üzerinde tekrar durmanız gereken konudur.

Yaşı küçük öğrenciler için sitemizde hazırladığımız testlerde görselliği ön plana çıkardık. Bu interaktif testlerle (İngilizce Eğitici Oyunlar) öğrencinin hem kelime bilgisi hem de gramer konularını bir sözlüğe ya da kitaba ihtiyaç duymadan kendi kendine çalışabilmesini hedefledik. İngilizce Testi çözmek özellikle 4.Sınıf, 5. Sınıf, 6.Sınıf ve 7. Sınıf için kritik önemdedir çünkü  YKS sınavlarında başarının yolu test çözmekten geçiyor.

İngilizce sınıf testleri tamamı interaktiftir ve özgün sorular kullanılarak hazırlanmıştır. İngilizce 2. Sınıf ve 3. Sınıf testlerinde görsellik ön plana çıkarılmıştır. Öğrenci testleri çözerken sadece ünite konularına çalışmakla kalmaz, aynı zamanda İngilizce kelime bilgisini de artırır. İngilizce 4., 5., 6.,7. ve 8. Sınıf testlerinde temel İngilizce konularına ağırlık verilmiştir. 6.7.8. Sınıf soruları tamamen özgündür.

Lütfen çözmek istediğiniz konunun linkine tıklayınız

2. Sınıf İngilizce Testleri/Alıştırmaları/Boşluk doldurma  Words, Friends, In the Classroom
Numbers, Colours, At the playground, Body parts Pets, Fruit,  Animals konularına uygun olarak  hazırlanmıştır.

2 Sınıf İngilizce Test

3. İngilizce Testleri/Alıştırmaları/Boşluk doldurma  Greetings, My Family, People I Love, Feelings, Toys and Games, My House, In My City, Transportation, Weather, Nature
konularına uygun olarak  hazırlanmıştır.

2. Sınıf İngilizce Hayvan isimleri testleri yeni başlayanlar için harika.

İngilizce Hayvan İsimleri Test Çöz

3 Sınıf İngilizce Test

4. Sınıf İngilizce Testleri/Alıştırmaları/Boşluk doldurma 1. Ünite Classroom Rules, 2. Ünite Nationality, 3. Ünite Cartoon Characters, 4. Ünite Free Time, 5. Ünite My Day, 6. Ünite Fun with Science, 7. Ünite Jobs 8. Ünite My Clothes, 9. Ünite My Friends, 10. Ünite Food and Drinks konularına uygun olarak hazırlanmıştır.

4 Sınıf İngilizce Test

5. Sınıf İngilizce Testleri /Alıştırmaları/Boşluk doldurma 1. Ünite Hello!, 2. Ünite My Town, 3. Ünite Games and Hobbies 4. Ünite My Daily Routine, 5. Ünite Health, 6. Ünite Movies, 7. Ünite Party Time, 8. Ünite Fitness, 9. Ünite The Animal Shelter, 10. Ünite Festivals  konularına uygun olarak hazırlanmıştır.

5 Sınıf İngilizce Test

6. Sınıf İngilizce Testleri/Alıştırmaları/Boşluk doldurma  1. Ünite Life, 2. Ünite Yummy Breakfast, 3. Ünite Downtown, 4. Ünite Weather and Emotions, 5. Ünite At the Fair, 6. Ünite Occupations, 7. Ünite Holidays, 8. Ünite Bookworms, 9. Ünite Saving the Planet, 10. Ünite Democracy konularına uygun olarak hazırlanmıştır.

6 Sınıf İngilizce Test

7. Sınıf İngilizce Testleri/Alıştırmaları/Boşluk doldurma 1.Ünite Appearance and Personality, 2. Ünite Sports, 3. Ünite Biographies, 4. Ünite Wild Animals, 5. Ünite Television, 6. Ünite Celebrations,7. Ünite Dreams, 8. Ünite Public Buildings, 9. Ünite Environment, 10. Ünite Planets konularına uygun olarak hazırlanmıştır.

7 Sınıf İngilizce Test

8.Sınıf İngilizce Testleri /Alıştırmaları/Boşluk doldurma FRIENDSHIP, TEEN LİFE, IN THE KİTCHEN ON THE PHONE, THE INTERNET, ADVENTURES, TOURISM, CHORES,
SCIENCE, NATURAL FORCES konularına uygun olarak hazırlanmıştır.

8 Sınıf İngilizce Test

9. Sınıf İngilizce Testleri/Alıştırmaları/Boşluk doldurma 1. Ünite STUDYING ABROAD, , Ünite 2 MY ENVIRONMENT, Ünite 3 MOVIES, Ünite 4 HUMAN IN NATURE, Ünite 5, INSPIRATIONAL PEOPLE, Ünite 6 BRIDGING CULTURES, Ünite 7 WORLD HERITAGES, Ünite 8 EMERGENCY AND HEALTH PROBLEMS, Ünite 9 INVITATIONS AND CELEBRATIONS, Ünite 10 TELEVISION AND SOCIAL MEDIA konularına uygun olarak hazırlanmıştır.

9 Sınıf İngilizce Test

10. Sınıf İngilizce Testleri /Alıştırmaları/Boşluk doldurma School Life, Plans,
LEGENDARY FIGURE, TRADITIONS, Travel, Helpful Tips,
FOOD & FESTIVALS, Digital Era, MODERN HEROES & HEROINES,
SHOPPING konularına uygun olarak hazırlanmıştır

10 Sınıf İngilizce Test

11. Sınıf İngilizce Testleri/Alıştırmaları/Boşluk doldurma Ünite 1. FUTURE JOBS,
Ünite 2 HOBBIES AND SKILLS, Ünite3 HARD TIMES,
Ünite 4 WHAT A LİFE, Ünite 5 BACK TO THE PAST,
Ünite 6 OPEN YOUR HEART, Ünite 7 FACTS ABOUT TURKEY,
Ünite 8 Sports, Ünite 9 MY FRIENDS, Ünite 10 VALUES
AND NORMS konularına uygun olarak hazırlanmıştır.

11 Sınıf İngilizce Test

12. Sınıf İngilizce Testleri /Alıştırmaları/Boşluk doldurma 1. ÜNİTE MUSIC,
2 .ÜNİTE FRIENDSHIP, 3. ÜNİTE HUMAN RIGHTS,
4. ÜNİTE COMING SOON, 5 ÜNİTE PSYCHOLOGY,
6. ÜNİTE FAVORS, 7. ÜNİTE NEWS STORIES,
8. ÜNİTE ALTERNATIVE ENERGY,  9 ÜNİTE TECHNOLOGY,
10. ÜNİTE MANNERS konularına uygun olarak hazırlanmıştır.

12 Sınıf İngilizce Test

İngilizce Zamanlar(Tenses) Testleri

İngilizce Zamanlar konusu, belki de İngilizce eğitiminde en önemli konuların başında yer alıyor. İfade edeceğimiz bir düşünceyi, o düşüncenin geçtiği veya geçmekte olduğu zaman dilimi içinde ifade edemezsek cümledeki anlam düşer. İngilizce zamanlar testlerimiz, bütün zamanları kapsayacak interaktif testlerden oluşuyor. Öğrencilerin özellikle Simple Present Testleri, Simple Past Tense testleri ve Present ve Past Continuous testleri üzerinde durmalarını tavsiye ederiz.

Simple Present Testleri

Tamamı interaktif ve daha önce hiç bir yerde yayınlanmamış özgün testlerden oluşmaktadır. Simple Present Testlerini çözerken tavsiye edilen süre her soru için 1 dakikadır. Cevabından emin olmadığınız soruları not edip tekrar çözmenizi tavsiye ederiz. Simple Present Testleri olumlu ve olumsuz cümle, olumlu ve olumsuz soru cümlelerinden oluşmaktadır.

Simple Present Tense (Geniş Zaman) Test

Present Continuous Tense İngilizce’de en çok kullanılan zamanların başında gelmektedir. Present Continuous Tense testlerinin arkasından Past Continuous Tense testlerini çözmenizi tavsiye ederiz.

Present Continuous Tense (Şimdiki Zaman) Test

Simple Past Tense testleri neden önemlidir ? Çünkü İngilizcede kullanılan temel zamanlardan biridir. Simple Past Tense testlerinde başarıyı artırmanın en önemli göstergesi fiil çekimlerindeki başarıdır. Fiillerin 2. Halini mutlaka öğrenmemiz gerekiyor.

Simple Past Tense (Di’li Geçmiş Zaman) Test

Past Continuous Tense temel zamanlardan biridir. Diğer zamanlara göre kolay bir zaman olmakla birlikte, çoğu öğrenci bu zamanda zorluklar yaşamaktadır. Interaktif olarak hazırladığımız Past Continuous Tense testlerini çözerek konuyu pekiştirebilirsiniz.

Past Continuous Tense Test

Present Perfect Tense kullanımında Simple Past Tense ile çoğunlukla karıştırılıyor ve iki Zamanın da iyi anlaşılması gerekiyor. Bu yüzden Present Perfect Tense testleri üzerinde durmamız gerekli. Bu iki zaman testlerini birlikte çözmenizi tavsiye ediyoruz.

Present Perfect Tense Test

Present Perfect Continuous Tense testleri özellikle intermediate ve advanced seviyedeki öğrencilerin üzerinde durması gereken zamanlardandır. İngilizce seviyesini ilerletmek isteyenlerin de bu testleri çözmesini tavsiye ediyoruz.

Present Perfect Continuous Tense Test

Past Perfect Tense testlerinin önemi, bu zamanın geçmiş zaman olarak, İngilizce’de sıklıkla kullanılan bir kaç zamandan biri olmasından kaynaklanıyor. Simple Past, Present Perfect ve Past Perfect bir çok sınavda öğrencilerin karşısına çıkmakta.

Past Perfect Tense Test

Past Perfect Continuous testleri interaktif olarak hazırlanmıştır. Çoğu öğrencinin ne yazık ki haberinin olmadığı zamanlardan biridir. Ancak İngilizce kullanımında önem taşır. Öğrenilmesi ve üzerinde durulması gerektiğini düşünüyoruz.

Past Perfect Continuous Tense Test

Simple Future Tense testlerinin önemi, İngilizce’de bu zamanın sıklıkla kullanılıyor olmasından ve bir çok sınavda bu zamanla karşılaşma ihtimalimizin yüksek olmasından kaynaklanıyor. Diğer testler gibi Simple Future Tense testleri de interaktif olarak hazırlanmıştır.

Simple Future Tense Test

Future Perfect Tense Testleri gelecekte tamamlanan eylemleri belirttiği için önemlidir. Günlük dilde çok sık olmasa da kullanılmaktadır.

Future Perfect Tense Test

Future Continuous Tense testleri tamamlanmamış ifadelerin anlatımı için önemlidir. Bir çok farklı amaç için kullanılmakta olan Future Continuous Tense testleri  göz ardı edilmemelidir.

Future Continuous Tense Test

Future Perfect Continuous Tense testleri gelecekte belirli bir ana kadar devam edecek ifadelerin öğrenimi için gereklidir.

Future Perfect Continuous Tense Test

İngilizce Sınav Testleri

YDS (Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı), YKS Yabancı Dil ve Yabancı Lise İngilizce sınavlarına öğrencilerin hazırlanabilmesi için sitemizde hazırladığımız tamamı interaktif testlerden oluşmaktadır. Bu tür sınavların ismi değişebilir ancak unutmamak gerekir ki sonuçta test edilen  kişinin İngilizce Seviyesidir. Bu tür sınavlarda temel olarak ölçülmek istenilen iki konu öğrencinin kelime ve gramer bilgisidir. Hazırlamış olduğumuz (YDS) Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı testlerini online olarak çözebileceğiniz ve cevaplarını anında görebileceğiniz şekilde hazırladık. YDS test çözme tekniklerinizi geliştirebileceğiniz bu testlerde YDS kelime testleri, YDS karışık testler ve YDS konu testlerine çalışabilirsiniz. YDS İngilizce yaprak testleri örnek alarak, testleri slayt şeklinde hazırladık.

YDS TESTLERİ

Relative Pronouns Testlerini özellikle YDS ve yabancı dil sınavına girecek öğrencilere tavsiye ediyoruz. Relative Pronouns testlerine Advanced İngilizce seviyesine gelmek isteyenlerin de mutlaka göz atması gerekiyor.

RELATİVE PRONOUNS TESTLERİ

Bilindiği gibi yeni sistemin adı YKS (İngilizce) oldu. Her ne kadar ismi değişmiş olsa da, İngilizce Dilbilgisi değişmiyor. YKS İngilizce sınavında başarının İngilizce Dilbilgisi yanında İngilizce Test çözmekten de geçtiğini unutmayalım.

İNGİLİZCE LYS TESTLERİ

LGS testleri özellikle İngilizce eğitim veren yabancı okullara giriş için anahtar niteliğinde. İnteraktif olarak hazırladığımız LGS İngilizce testlerinin çözümünde her soru için bir dakika zaman ayırılmasını tavsiye ediyoruz.

İNGİLİZCE LGS TESTLERİ

Diğer İngilizce Konu Testleri

İngilizce’ye yeni başlayanlar ve öğrenciler için Articles Testleri, Nouns Testleri, Adjectives Testleri, Adverbs Testleri, Modals Testleri, Pronouns Testleri, Prepositions Testleri üzerinde önemle durmalarını tavsiye ediyoruz.

Subject Testleri
Causative Testleri

İnfinitive ve Gerund konusu İngilizce’de ağırlıkla üzerinde durulması gerekli bir konu. İnfinitive/Gerund testlerini de diğer testler gibi interaktif olarak hazırladık.

To-Infinitive-GerundTestleri
Indirect Speech (Dolaylı Anlatım) Testleri
Participes (Ortaçlar) Testleri
Wish Clauses Testleri

Would Rather/Prefer testleri ,çoğu öğrenci için sıkıntı yaratan bu konunun daha iyi anlaşılabilmesi için interaktif olarak hazırlandı. Would Rather/Prefer testlerinde her bir soru için tavsiye edilen süre bir dakika.

Would Rather Testleri
Would Prefer Testleri

Modals testleri bizim açımızdan üzerinde önemle durulması gereken bir konu. Tüm modals  kipleri ile alakalı testler interaktif olarak hazırlandı. İster başlangıç seviyesinde ister Advanced (Past Modals) seviyesinde olsun her test için kendinize bir dakika süre tanımanızı tavsiye ederiz.

Modals (Kip Yardımcıları) Testleri

Phrasal Verb’ler günlük konuşulan İngilizce’nin çok önemli bir parçası, ayrıca bir çok İngilizce testde karşılaşılan bir konu. Bu yüzden Phrasal Verbs Testlerinin mutlaka üzerinde durmamız gerekiyor.
Phrasal Verbs Testleri
Articles (Tanımlıklar) Testleri
Nouns (İsimler) Testleri
Adjectives (Sıfatlar) Testleri
Adverbs (Zarflar) Testleri
Pronouns Testleri
Prepositions Testleri
Imperative Testleri
Conditional Sentences Testleri
Passive Voice Testleri

Question Tags İngilizce’de çok sık kullanılır. Soruları iyi anlayabilmemiz için bu konuya sıkı çalışmamız gerekiyor. Question Tags  testlerinde başarılı olabilmemiz için zamanlara ve onların yardımcı fiillerine iyi hakim olmamız gerekiyor.

Wh Questions testleri sınavlarda sıkça görülür. Bir soruyu doğru anlayabilmemiz için Wh Questions testlerinin ihmal edilmemesi gerekiyor.

Wh Questions (Soruları) Test Çöz

Question tags testleri bir çok sınavda karşımıza çıkar. İngilizce’nin zevkli ancak öğrencilerin kafasında sıkıntı yaratan konulardandır. Question Tags testlerini interaktif olarak hazırladık.

Question Tags Testleri

Conjunctions (Bağlaçlar)Testleri

Sıklık Zarfları İngilizce’de üzerinde önemle durulması gereken konulardan biridir. İnteraktif olarak hazırladığımız İngilizce Sıklık Zarfları (Adverbs of Frequency) Testlerinde cevabından emin olmadığınız soruları not edip, tekrar çözmenizi öneririz.

Possesive Pronouns adeta İngilizce’nin olmazsa olmazlarıdır. Ne yazık ki çoğu öğrencinin bu konuda başarısız olduğunu ve konuyu iyi anlayamadıklarını görmekteyiz.

Possesive Pronouns Testleri

İngilizce bir zorunluluğu bildirmek için kullanılan Have to/Has to testleri konunun iyi anlaşılabilmesi için önemli.

Have to/Has to Testleri

İngilizce’de Sahiplik bildiren Have/Has konusu bir çok öğrenci için sorun oluşturuyor. Have/Has testlerini çözerek bu konuyu daha iyi anlayabilirsiniz.

HAVE HAS TESTLERİ

Sıklık Zarfları Testleri üzerinde durulması gereken bir konu. Hem günlük kullanımda hem de sınavlarda sıklıkla karşılaşılan bu konuyu interaktif olarak hazırladık.

Sıklık Zarfları (Adverbs of Frequency) Testleri

When/While testlerini öğrencilerin bu konuyu daha iyi kavraması ve sınavlarda başarılı olmaları için hazırladık.

When While Testleri

This That These Those Testleri

Özellikle yeni başlayanlar ile 2. 3. 4. 5. 6. sınıfların Can/Can’t Testlerini çözmelerini tavsiye ederiz. Can/Can’t testlerinde olumlu/olumsuz cümle ve soru yapılarını test edebilirsiniz.

Can/Can’t Testleri 

Some/Any testleri-Alıştırmaları-Boşluk doldurma bir çok öğrencinin kafasını kurcalayan bir konu. Hazırlamış olduğumuz Some/Any testleri-Alıştırmaları-Boşluk doldurmada her soru için tavsiye edilen süre bir dakika.

SOME/ANY Testleri

There is/There are testleri özellikle İngilizce’ye yeni başlayanlara çok faydalı olacaktır. Hazırladığımız There is/There are testlerini çözerek hangi cümlede There is hangi cümlede There are olması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

There is/There are Testleri

Personal Pronouns Testleri

Be Going To ve Will Testleri

How Much/How Many Testleri

Sıfatlarda karşılaştırma testleri yine sınavlarda sık sık çıkan konulardan birisi. Konuya hakim olup olmadığınızın en kısa yolu Sıfatlarda karşılaştırma testlerini çözmekten geçiyor.

Sıfatlarda Karşılaştırma Testleri ( Comparative ve Superlative)

Possessive Adjectives Testleri

Was/Were Testleri İngilizce’de 5., 6., 7. Sınıfların to be fiilleri ile en çok zorlandıkları konuların başında yer alıyor. Hazırlamış olduğumuz interaktif Was/Were testleri ile bu konuyu öğrenci ve yeni başlayanların daha rahat kavrayacağını düşünüyoruz.

Was Were Testleri

2.,3., 4., 5. Sınıf konularına uygun şekilde hazırladığımız Am/Is/Are testleri İngilizce Am/Is/Are konusunda sıkıntı yaşayan öğrencilerin bu konuyu rahat kavrayabilmeleri için interaktif olarak hazırlanmıştır. Am/Is/Are olumlu, olumsuz cümleler ile olumlu olumsuz sorularına çalışabilirsiniz.

Am Is Are Testleri

Object Pronouns (İyelik Zamirleri) İngilizce’nin en temel konularından biridir. Object Pronouns (İyelik Zamirleri) öğrenmeden İngilizce’de aşama kaydetmek mümkün değildir. Object Pronouns (İyelik Zamirleri) testlerini mutlaka çözmenizi tavsiye ederiz.
Object Pronouns Testleri

İngilizce saatler testleri pek çok sınavda çıkar ve İngilizce öğrenenler için önemli bir konudur. Ingilizce saatler testlerini çözerek saatler konusunu öğrenebilirsiniz.
İngilizce Saatler Testleri
Ülkeler ve Milletler Testleri
İngilizce Eş Anlamlı Kelimeler Testi
Daha fazla özgün interaktif test çözmek isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak çalışabilirsiniz. İngilizce interaktif testler değişik konularda hazırlanmış karışık testlerden oluşuyor.
İngilizce İnteraktif Testler