İngilizce Konu Anlatımı

İngilizce Konu Anlatımı Tüm Konular

Sitemizde, ingilizce ders anlatımını, bağlı olduğu İngilizce  konularına göre yapmaktayız. İngilizce videolar ve ingilizce testlerde konuları desteklemek için sitemizde bulunmaktadır. İngilizce konu anlatımını okul konuları için (örnek olarak) 6. sınıf ingilizce, 7. sınıf ingilizce, 8. sınıf ingilizce olarak başlıklara ayırdık.

İngilizce öğrenmek isteyenler İngilizce konu anlatımına çalışmak istedikleri konuyu seçerek çalışabilirler. Eğer nereden başlayacağınız konusunda kafanız karışık ise bunun için bir çalışma haritası hazırladık.

Çoğu yeni başlayanın sıkıntı çektiği  İngilizce okunuş konusunda yardımcı olacak sesli hikayeler sitemizde mevcut.

İngilizce konu anlatımları arasında yine çok popüler olan, günler, aylar, haftalar, atasözleri ve sayılar gibi konuları da sitemizde bulabilirsiniz.

Bu konu anlatımlarının yanında, Phrasal Verbs, deyimler, Adjectives, Adverbs, Passive Voice gibi konu anlatımları da sitemizde bulunmakta.

Yds konusunu kelime çalışması yapmak ve İngilizce’de ilerlemek isteyenler için hazırladık.
Yine öğrenciler için önemli bir sınav olan LYS ve Teog konu anlatımlarını hazırladık. Ayrıca YDS-LYS ve Teog için testleri konu anlatımlarına destek olarak sitemizde bulabilirsiniz. YDS-LYS kelime çalışmalarında 2000’den fazla İngilizce-Türkçe kelime kendi konuları içinde mevcut. YDS-LYS ve Teog konularına İngilizce öğrenmek ve geliştirmek isteyen herkesin bakmasını tavsiye ederiz.

Çocuklar için İngilizce, Would Rather, Had Better, Would Prefer, To Be Fiilleri, İngilizce Sıklık Zarfları, So ve Neither, Time, Expressions, Some, Any, Much, Either, Have/has Got, Going to,
Will, Be Able To, Can, Could, Few, Little, Would, When, While, There is/There are, İngilizce Alfabe, İngilizce Sayılar gibi konu anlatımlarına da sitemizde yer verdik.

İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin karşılaştıkları bir sorundan burada bahsetmek istiyoruz. Pek çok kişi İngilizce öğrenmeye başladıklarında nasıl bir yol haritası izleyeceklerini ne yazık ki bilemiyorlar. İngilizce konu anlatımının yanında, nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda da bir yazı hazırladık. Aşağıdaki linke tıklayarak İngilizce konu anlatımına nereden çalışmaya başlayacağınıza karar verebilirsiniz.

İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlayacağımı Bilmiyorum

İngilizce konu anlatımlarında sitemizdeki içerik İngilizce İlköğretim 2. Sınıf, İngilizce İlköğretim 3. Sınıf, İngilizce İlköğretim 4. Sınıf, İngilizce İlköğretim 5. Sınıf, İngilizce İlköğretim 6. Sınıf, İngilizce İlköğretim 7. Sınıf ve İngilizce İlköğretim 8. Sınıf konu anlatımlarından oluşmaktadır.

İlkokul 2. Sınıf konu anlatımlarını çok kapsamlı bir şekilde hazırladık. COMMANDS – REQUESTS – THAT IS-NUMBERS – A / AN-COLOURS – LIKE- LOVE-DISLIKE- WHO -HOW-WHAT -WHERE -ON / IN / UNDER / NEAR -THERE IS / ARE-HOW MANY -HAVE / HAS GOT
CAN-LET’S -IMPERATIVES -THE SIMPLE PRESENT TENSE konu anlatımlarını interaktif testlerle destekledik.

İngilizce 2. Sınıf Konu Anlatımı; Words, Friends, In the Classroom, Numbers, Colours, At the playground, Body parts, Pets, Fruit,  Animals konuları ve kelimelerine çalışabilirsiniz.

İlköğretim 2 Konu Anlatımı

İngilizce 3. Sınıf Konu Anlatımı; Greetings, My Family, People I Love,
Feelings, Toys and Games, My House, In My City, Transportation,
Weather, Nature kelimeleri ve konu anlatımları

İlköğretim 3 Konu Anlatımı

İngilizce 4. Sınıf Konu Anlatımı; 4. Sınıf 1. Ünite Classroom Rules, 2. Ünite Nationality, 3. Ünite Cartoon Characters, 4. Ünite Free Time, 5. Ünite My Day , 6. Ünite Fun with Science,
7. Ünite Jobs, 8. Ünite My Clothes, 9. Ünite My Friends, 10. Ünite Food and Drinks kelimeleri ve konu anlatımları

İlköğretim 4 Konu Anlatımı

İngilizce 5. Sınıf Konu Anlatımı; 1. Ünite Hello!, 2. Ünite My Town, 3. Ünite Games and Hobbies , 4. Ünite My Daily Routine, 5. Ünite Health, 6. Ünite Movies, 7. Ünite Party Time,
8. Ünite Fitness, 9. Ünite The Animal Shelter, 10. Ünite Festivals kelimeleri ve konu anlatımları

İlköğretim 5 Konu Anlatımı

İngilizce 6. Sınıf Konu Anlatımı; 1. Ünite Life, 2. Ünite Yummy Breakfast,
3. Ünite Downtown, 4. Ünite Weather and Emotions, 5. Ünite At the Fair
6. Ünite Occupations, 7. Ünite Holidays, 8. Ünite Bookworms
9. Ünite Saving the Planet, 10. Ünite Democracy kelimeleri ve konu anlatımları

İlköğretim 6 Konu Anlatımı

İngilizce 7. Sınıf Konu Anlatımı; Ünite Appearance and Personality,
2. Ünite Sports , 3. Ünite Biographies, 4. Ünite Wild Animals
5. Ünite Television, 6. Ünite Celebrations, 7. Ünite Dreams,
8. Ünite Public Buildings, 9. Ünite Environment, 10. Ünite Planets kelimeleri ve konu anlatımları

İlköğretim 7 Konu Anlatımı

İngilizce 8. Sınıf Konu Anlatımı; FRIENDSHIP,  TEEN LİFE, IN THE KİTCHEN
ON THE PHONE, THE INTERNET, ADVENTURES, TOURISM, CHORES,SCIENCE, NATURAL FORCES kelimeleri ve konu anlatımları

İlköğretim 8 Konu Anlatımı

İngilizce Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na hazırlık aşaması, İngilizce Lise 9. Sınıftan başlayıp, Lise 10, Lise 11 ve Lise 12. Sınıf İngilizce konularını kapsamaktadır.

Lise 9
Lise 10
Lise 11
Lise 12

İngilizce Zamanlar Konu Anlatımı

İngilizce öğrenirken en temel konuların başında şüphesiz zamanlar gelmektedir. Peki İngilizce Zamanlar Konu Anlatımına çalışmaya nereden başlamalıyız ? Bize göre sıralama Simple Present Tense, Present Continuous Tense, Simple Future Tense ve Simple Past Tense en başta öğrenilmesi gereken zamanlardır. Neden böyle sıraladığımızı soracak olursanız, yukarıda bahsedilen zamanlar İngilizce’de en çok kullanılan zamanlardır diyebiliriz. Şimdi isterseniz tek tek zamanlara biraz daha yakından bakalım.

Simple Present Tense konu anlatımı (Olumlu, olumsuz cümle örnekleri ile olumlu, olumsuz soru cümle örnekleri ile) sitemizde en geniş şekilde anlatılan zamandır diyebiliriz. Bunun iki temel sebebi bulunuyor. Birincisi öğrencilerin öğrenmekte en çok zorluk çektikleri zamanlardan biri olması, diğeri ise bu zamanın İngilizce’de kullanım sıklığı. Simple Present Tense’in mutlaka üzerinde durmanızı tavsiye ediyoruz.

Simple Present Tense Konu Anlatımı

Simple Past Tense konu anlatımı (Olumlu, olumsuz cümle örnekleri ile olumlu, olumsuz soru cümle örnekleri ile), geçmiş zaman yapısında en çok kullanılan zaman olduğu için önemlidir denilebilir. Kullanım açısından öğrencinin karşılaştığı zorluklar göz önüne alınarak testler hazırlanmıştır. Simple Past Tense konu anlatımında başarının anahtarlarından en önde geleni fiillerin 1. ve 2. hallerini öğrenmekten geçiyor. Simple Past Tense cümlelerinde fiilin hem 1. hem de 2. halini mutlaka biliyor olmalıyız.

Simple Past Tense Konu Anlatımı

Present Continuous Tense konu anlatımının iyi anlaşılması, günlük İngilizce’de kendimizi ifade edebilmemiz açısından stratejik önem taşımaktadır. İngilizce’de de aynı dilimizde olduğu gibi Şimdiki Zaman ifadelerin çoğunda bulunur.

Present Continuous Tense Konu Anlatımı

Past Continuous Tense konu anlatımını anlamanın yolu Present Continuous Tense’i anlamaktan geçiyor denilebilir. Birbirine çok yakın olan bu zamanlar, İngilizce’de kendimizi ifade edebilmemiz için mutlaka öğrenilmelidir.

Past Continuous Tense Konu Anlatımı

İngiliz Dili’ne özgü zamanlardan biridir. Türkçede kullandığımız Di’li Geçmiş Zaman ile  karıştırılmaması için Present Perfect Tense konu anlatımını mutlaka çalışmalı ve gerekli şekilde kullanabilmemiz için bu zamanın üzerinde durmamız gerekiyor. Bunun sağlanabilmesi içinde pratik yapmanın faydası tartışılmaz.

Present Perfect Tense Konu Anlatımı

Geçmiş zamanda en çok kullanılan zamanlardan biri Past Perfect Tense’dir. İki cümleciğin olduğu geçmiş zaman cümlelerinde, bazen Past Perfect Tense kullanımı kaçınılmazdır. Örneğin, Ben eve geldiğimde annem zaten evden ayrılmıştı. Present Perfect Tense kullanımı açısından, ülkemizde öğrencilerin öğrenmekte ve kullanımda en çok sıkıntı çektiği zamanların başında yer alır. Past Perfect Tense konu anlatımını interaktif şekilde hazırladık.

Past Perfect Tense Konu Anlatımı

Simple Future Tense İngilizce’de temel zamanlardan biridir. Simple Future Tense (Gelecek Zaman) konu anlatımı yapı itibariyle öğrenilmesi en kolay zamanlardan biridir. Simple Future konu anlatımına aşağıdaki linkten çalışabilirsiniz.

Simple Future Tense Konu Anlatımı
Present Perfect Continuous Tense Konu Anlatımı
Past Perfect Continuous Tense Konu Anlatımı
Future Perfect Tense Konu Anlatımı
Future Continuous Tense Konu Anlatımı
Future Perfect Continuous Tense Konu Anlatımı

YDS İngilizce sınavına sitemizde yer alan pek çok konu ile hazırlandık. Hem YDS konu anlatımı hem de İngilizce YDS testlerine sitemizden çalışabilirsiniz.

YDS  Konu Anlatımı

LYS Konu Anlatımı

TEOG Konu Anlatımı

YDS ve LYS İngilizce testleri, YDS/LYS İngilizce konularına uygun olarak hazırlanmıştır. Bu sınavlar öğrencinin İngilizce yeterliliğini öğrenciye verilen belirli bir süre zarfında ölçer. Bu nedenle YDS/LYS İngilizce testlerinde her soru için tavsiye edilen süre bir dakikadır.

YDS-LYS TESTLERİ

YDS LYS eş anlamlı kelimeler, bu sınavlara katılacak öğrenciler için önemlidir. YDS-LYS eş anlamlı kelimeleri interaktif görsellerle destekleyerek hazırladık.

YDS LYS EŞ ANLAMLI KELİMELER

TÜM TESTLER

TOEFL

TOEFL-IELTS KELİMELERİ

Subject konu anlatımı yeni başlayanların üzerinde durması gereken bir konu.

Subject Konu Anlatımı

Causative konu anlatımını tam öğrenmeden ileri seviyeye geçmemiz mümkün değil.
The Causative Konu Anlatımı

İngilizce’de Mastar ‘Infinitive) konu anlatımını çoğu öğrenci önemsemiyor ancak gerund konusu ile sıklıkla karıştırılıyor. İngilizce sınavlar için önemli bir konu.
To-Infinitive-Mastar Konu Anlatımı
Indirect Speech(Dolaylı Anlatım)

Participles (Ortaçlar) konu anlatımı yine ileri düzey İngilizce (Advanced) için olmazsa olmaz.
Participles-Ortaçlar
Wish Clauses

Modals konu anlatımını çok geniş bir şekilde ele aldık. Can, could, should, would, might, must, may, have to, need , shall, ought to konu anlatımlarının tamamını Modals konu anlatımının içinde bulabilirsiniz.

Modals (Kip Yardımcıları)
Phrasal Verbs

Articles konu anlatımı ne yazık ki önemsenmeyen konular arasındadır ancak çoğu kişinin düşündüğünden daha önemli bir konudur.

Articles

İngilizce Nouns (İsimler) kesinlikle üzerinde ciddiyetle durulması gerekli konulardan biridir. Countable ve Uncountable Nouns Nedir ? İngilizce Plural Nouns, Düzensiz Çoğullar (Irregular Plural Nouns) gibi pek çok detayı Nouns Konu anlatımında bulabilirsiniz.

Nouns

Adjectives konu anlatımına hakim olmadan ileri düzey bir İngilizce’ye sahip olmamız sadece bir hayal. Adjectives konu anlatımı sayfamızda Adjectives-Sıfat Nedir-Nerede Kullanılır ? Adjectives ed ing Ne Demek ?, Possessive Adjectives İyelik Sıfatları
Comparative Adjective (Sıfatlarda Karşılaştırma), Superlative Adjective konularına çalışmanızı tavsiye ederiz.

Adjectives

Adverbs konu anlatımı İngilizcemizi geliştirmek için önemlidir. Bunun yanında İngilizce sınavlarında da sıkça yer alır. ADVERBS OF PLACE,Adverbs of Time, ADVERBS OF DEGREE Derece Zarfları, Irregular Adverbs,Comparative ve Superlative Adverbs konularının üzerinde durmanızı tavsiye ederiz.

Adverbs

Pronuns (İngilizce Zamirler) konu anlatımı ister başlangıç düzeyi, ister orta seviye ya da ileri düzey olsun sıklıkla karşımıza çıkar. İngilizce’nin en önemli konularından biridir.

Pronouns

Prepositions (İngilizce Edatlar) konu anlatımına çalışmak, düzgün ve ileri düzey bir İngilizce istiyorsak şarttır. Pek çok sınavda Prepositions ile ilgili sorular vardır. Prepositions konusunda kesinlikle sık tekrar yapmak gerekiyor.

Prepositions

Imperative (Emir Cümleleri) İngilizce’de en çabuk öğrenebileceğiniz ve önemli bir konudur. Günlük dilde sıklıkla kullanılırlar.
The Imperative

Advanced İngilizce konularından biri olan Conditional Sentences özellikle İngilizce sınavlarından başarılı olmak isteyenler için kritik önemdedir.
Conditional Sentences

Advanced İngilizce konularından olan Passive Voice (Edilgen Yapı) konusunda başarılı olabilmek için İngilizce Zamanların çok iyi biliniyor olması gerekiyor.
Passive Voice

Irregular Verbs (İngilizce Düzensiz Fiiller) listesi neden önemli ? Çünkü bu listeyi öğrenmeden İngilizce Zamanlar konusunda başarılı olmamız mümkün değil.
Irregular Verbs list Türkçe                                                                                                                        Relative Clauses                                                                                                                                        Compound Prepositions                                                                                                                                      Be Supposed To                                                                                                                                                   Subject to                                                                                                                                                                 Any more mu Anymore mu ?                                                                                                            Adverbs of Frequency 

Infinitive
To be Infinitive
So ve Neither Kullanımı

Time Expressions

HAVE TO/HAS TO KONU ANLATIMI

Object Pronouns (Nesne Zamirleri)

İngilizce İyelik Zamirleri (Possesive Pronouns)

Simple Past Tense konusunu iyi anlayabilmek ve testlerinde başarılı olabilmek için Was-Were kullanımını mutlaka öğrenmeliyiz.

Was/Were Kullanımı

İngilizce Saatler

To be Fiilleri (Am-Is-Are) İngilizce’de en çok kullanılan fiildir. To Be fiillerinin bu kadar yaygın şekilde kullanılıyor olması, bu konu üzerinde neden durmamız gerektiğini anlatıyor.

Am Is Are Konu Anlatımı     

Fewer ve Less Arasındaki Fark Nedir ?

Would Rather Kullanımı

Had Better Kullanımı

Would Prefer Kullanımı

Would like Kullanımı

İngilizce Okunuş Kuralları

Teog İngilizce 

Sıfatlarda karşılaştırmaya İngilizce’de sıklıkla ihtiyaç duyarız. Bu diğerinden daha iyi, bu gördüğüm en güzel film gibi İngilizce’de sıfatlarda karşılaştırmaya ihtiyaç duyan cümleleri bu konuyu anlamadan yapmamız mümkün değil.

Sıfatlarda Karşılaştırma (Comparatives ve Superlatives ) 

İN ORDER THAT / SO THAT

Tüm konulara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Anasayfa

İngilizce Konu Anlatımı