İngilizce Beginner/Başlangıç Düzeyi Konu Anlatımı

İngilizce Beginner/Başlangıç Düzeyi (A1) Konu Anlatımı

2022/23 Eğitim yılı İngilizce Beginner/Başlangıç Düzeyi (A1) Konu Anlatımlarına uygun olarak hazırlanmıştır.

Her yeni başlangıç zor olduğu kadar heyecanlıdır aynı zamanda. İngilizce Beginner başlangıç düzeyi konu anlatımlarını interaktif görsellerle desteyerek hazırladık. ingilizce başlangıç kelimelerini, a1 seviyesi konularını a1 seviyesi konu başlıkları adı altında öğrencinin başlıklara kolay bir şekilde tasarladık. İngilizce’ye sıfırdan başlamak isteyenlerin de sayfamızdaki konulara çalışmalarını tavsiye ediyoruz.

Yeni Başlayanlar İçin İngilizce

İngilizce A1-A2 Seviyesi Konu Başlıkları

Am Is Are Konu Anlatımı 
İngilizce To Be (Am-is-are) konusu yeni başlayanlar için en başta öğrenilmesi gereken konudur. İngilizce To Be fiillerini (Am-is-are) kullanarak çok geniş şekilde İngilizce cümleler kurabiliriz. Dört cümle kuruluşunu, To be olumlu cümle, To be olumsuz cümle, To be olumlu soru ve To be olumsuz soru şekillerini To be fiilleri (Am/is/are) örnek Türkçe çevirileriyle konu anlatımından öğrenebilirsiniz.

I am a patient and attentive listener.
Sabırlı ve dikkatli bir dinleyiciyim.

This That These Those Konu Anlatımı
This, that, these, those konu olarak kolay olmakla birlikte üzerinde durulması gereken İngilizce başlangıç seviyesi konularındandır. İngilizcede sıklıkla kullanıyor olmaları mutlaka bu konuyu öğrenmemiz gerektiğine işaret eder. This, that, these, those olumlu ve olumsuz cümleler ile soru cümlelerini öğrenebilirsiniz.

Why are those things important?

O şeyler neden önemli ?
Ingilizce Haftanın Günlerini Öğren
A1 İngilizce seviyesi konularından İngilizce hatfanın günleri yeni başlayanlar (beginner/A1) için ilk öğrenilmesi gerekenler arasındadır çünkü günlük hayatta sıklıkla kullandığımız kelimelerdir. İngilizce haftanın 7 gününü öğrenmek iyi bir başlangıç.

What day is it today ? Bugün günlerden ne ?
Ingilizce Ayları Öğren
İngilizce Aylar (Ay isimleri- The Names of the Months) yeni başlayanlar için ilk yapılması gerekenler arasındadır çünkü günlük hayatta sıklıkla kullandığımız kelimelerdir. İngilizce aylar ve günlere 4. ve 5. sınıfların özellikle çalışması gerekiyor. İngilzce Ayların kısaltmalarını da öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

İngilizce Ay İsimleri, Türkçe Okunuşları, Kısa Yazımları

January (Jan): Ocak, February (Feb): Şubat
March (Mar): Mart, April (Apr): Nisan
May (May): Mayıs, June (Jun): Haziran
July (Jul): Temmuz, August (Aug): Ağustos
September(Sep): Eylül, October (Oct): Ekim
November (Nov): Kasım, December (Dec): Aralık

Ingilizce Alfabe
İngilizce alfabeyi öğrenmek, çoğu kişinin düşündüğünden çok daha önemlidir. Bunu en iyi yurtdışına gidinler bilir diyebiliriz. Rezervasyon yaptırmak v.b durumlar için karşıdaki kişi isminizi yazamaz ve sizden harf harf söylemenizi ister. Yeni başlayanların mutlaka İngilizce Alfabe konusuna çalışmasını tavsiye ederiz. İngilizce alfabe konusunu özellikle 2. ve 3. sınıfta olan öğrencilerinde çalışması gerekiyor.
Ingilizce Atasözleri
A2 İngilizce seviyesi konularından İngilizce atasözleri bir dilin mantığını anlamak adına önemli ve öğreticidir. İngiliz atasözleri ve anlamları/deyimler 10. sınıf öğrencilerinin de çalışması gereken bir konudur.

Bird in the hand is worth two in the bush (Eldeki bir kuş daldaki iki kuştan iyidir).
Ingilizce Sayılar 
İngilizce sayılar İngilizceye yeni başlayanların ilk öğrenmesi gereken konulardandır. Günlük İngilizcede sıklıkla kullanılıyor olmaları onların önemini göstermektedir. İngilizce sayıları öğreniirken izlenmesi gereken yol önce İngilizce 10’a kadar, 50’ye kadar, 100’e kadar ve son olarak da 1000’e kadar İngilizce karşılıklarını öğrenmektir.
   
There is-There are Kullanımı
İngilizce There is/are İngilizceye yeni başlayanların ilk öğrenmesi gereken konulardandır. Linke tıklayarak, there is/are olumlu, olumsuz cümle kurma ile there is/are soru cümlelerini öğrenebilirsiniz. There is/There are konusunu çalışırken nouns (İsimler) konusuna da göz atmanızı tavsiye ederiz.
Have got-Has got Cümleleri
A1/A2 seviyesi Have/has got cümleleri olmadan İngilizce düşünülemez. İngilizce başlangıç konuları içinde en önemli konulardan biri olan Have/has got olumlu ve olumsuz cümle ile have/has got soru cümlesi yapılarını mutlaka öğrenmemiz gerekiyor.
Subject Nedir ?

İngilizce Cümle yapısının en önemli bileşenlerinden Subject konusuna mutlaka bir göz atın. İngilizce cümle yapısını anlamak için önemli. Unutmayın çoğu cümle bir Subject (Özne) ile başlar. Cümlede öznenin ne olduğunu bilmemiz içinde bu konu önemli.
İngilizce Yönler/Yol Tarifi

İngilizce Yönler ve Yol tarafi günlük hayatta sıklıkla kullanılan cümlelerdir. 9.sınıf ingilizce yol tarifi örnekleri, İngilizce yer yön tarifi kelimeleri, 5.sınıf ingilizce yol tarifi örnekleri
İngilizce Yol Tarifi Diyalogları, İngilizce yer yön tarifi örneklerine de çalışabilirsiniz.
İngilizce Kendini Tanıtma

Bir dilde en temel şeylerden birisi kendimizi tanıtabilmemizdir. Bu yüzden İngilizce kendini tanıtma önem taşıyor. İngilizce kendini tanıtma mülakat, İngilizce kendini tanıtma metni 4. sınıf,  7. sınıf ve lise, kendini tanıtma İngilizce 10 cümlede sayfamızda yer alıyor.
İngilizce Hayvanlar

İngilizce hayvan isimleri kelime çalışması için güzel bir konu ve kelime dağarcınızın gelişmesine yardım eder. İngilizce beginner/başlangıç seviyesi için önemli.
İngilizce Yiyecek ve İçecekler

İngilizce yiyecek ve içeçek isimleri hem kelime bilgisi hem de günlük kullanım için harika.
Aile Ağacı/Aile Bireyleri

İngilizce günlük dilde de kullanılan aile bireylerini öğrenmek kelime bilgisi için çok yararlı.
In-On-At  Konu Anlatımı

İngilizcede çok sık kullanılan In on at mutlaka üzerinde durulması gereken bir konu. İn, on, at başlangıç seviyesi ve ileriki seviyeler için çok önemli
Have Got/Has Got Konu Anlatımı

İngilizce have/has/have-has got en temel konulardandır. Bir çok ifadenin gerçekleştirebilmesi için have/has ve have got/has got konusuna mutlaka iyi hakim olmak gerekiyor.
İngilizce İzin İsteme Cümleleri

Günlük hayatta pek çok konuda kullanırız İngilizce izin isteme cümlelerini. İngilizce izin isteme cümlelerini başlangıç seviyesinde Can ile yapabiliriz.
İngilizce Ülkeler Milletler Diller

İngilizce ülkeler milletler diller ilk başta öğrenilmesi gereken konulardandır. 4 ve 5. sınıf öğrencilerinin mutlaka öğrenmesi gereken bir konu.
CAN/CAN’T KONU ANLATIMI

Beginner konularının en önemlilerindendir Can ve Can’t cümleleri. Can ve can’t olumlu, olumsuz cümle ile can, can’t olumlu olumsuz soru cümlelerini mutlaka öğrenmeliyiz. İngilizcede en temel konulardan.
Object Pronouns (Nesne Zamirleri)

Object pronouns ( Me, you, him, her, it, us, them) nesne zamirleri yeni başlayanlar için çok önemli bir konu. Nesne zamiri, bir cümlede bir ismin yerini alan bir kelimedir. İngilizcede sıklıkla kullanıldıkları için mutlaka bu konu üzerinde durmamız gerekiyor.
İngilizce İyelik Zamirleri (Possesive Pronouns)

Çocuklar için hazırladığımız İngilizce sayfamızı İngilizceye yeni başlayanlar da ziyaret edebilir.
Çocuklar için İngilizce

İngilizce saatler ( to, past, quarter, half past) konusu aslında günlük hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. İngilizce çeyrek geçiyor/var nasıl yazılır ? 4/5/6/9. sınıf konusu olarak çalışmak isteyenlere de tavsiye ediyoruz.
İngilizce Saatler

İngilizceye yeni başlayanların mutlaka öğrenmesi gereken okunuş kurallarına göz atmasını tavsiye ediyoruz.
İngilizce Okunuş Kuralları

Diğer bütün dillerde olduğu gibi İngilizcede de soru sormak için soru kelimelerine ihtiyacımız var. İngilizce soru kelimelerini bilmeden soru sorabilmemiz mümkün değil.
İngilizce’de Soru Kelimeleri

Prepositions kullanımı İngilizceye yeni başlayanların en çok sıkıntı yaşadığı konuların başında geliyor. Doğru İngilizce için doğru preposition kullanımı şart. En çok kullanılan bazıları şunlar; about, for, from, in, inside, into
above, across, after, against, along
as, at, before, behind, below, near
of,off, on, onto, opposite,over,through,
to, toward, under, with, within, without.
Prepositions kafamı karıştırıyor !

İngilizcede soru sormak için What, When, Where, Which, Who, Whom, Whose vb. soru kelimelerine ihtiyaç duyarız. Wh Questions başlığı altında bu soru kelimeleri ile nasıl soru cümlelerini öğrenmek başlangıç için önemli bir adım.
Wh Questions Konu Anlatımı

İngilizce günlük dilde tarihler sıklıkla kullanılır. İngilizceye yeni başlayanlar için tarihlerin doğru kullanımı (telling the date) öncelikli konulardan biridir. İngilizce tarih konusunda başarılı olabilmemiz için İngilizce aylar ve gün isimlerine çalışmamız gerekiyor.

İngilizce Tarihlerin Kullanımı

İngilizce kelimelerin çoğul yapımı İngilizceye yeni başlayanlar için önemli. Günlük dilde İngilizce kelimelerin çoğullarına sıklıkla ihtiyaç duyarız.

İngilizce Kelimeler Nasıl Çoğul Yapılır

Much/Many/A lot of Konu Anlatımı

How much ve how many kullanımı çoğu öğrencinin takıldığı konulardandır.  How much ve how many kullanım farkları, how many ve how much nerelerde kullanılır örnek cümlelerine aşağıdaki linkten çalışabilirsiniz.

How much ve How many Farkı

İngilizce günlük rutinleri anlatabilmek İngilizcemizin seviye atlayabilmesi için gerekli. Konu içinde İngilizce günlük rutinler kelimeleri ve Türkçeleriyle örnek cümleler de mevcut.

İngilizce Daily Routines/Günlük Rutin

İngilizce bulmaca çözmek kelime hazinemizi geliştirmenin en kolay ve eğlenceli yolu.

İngilizce Bulmaca

İngilizce cümle yapılarını bilmemiz neden önemli ? Bu yapıları bilmezsek cümlemin vereceği anlamı kavramamız neredeyse imkansız. Örneğin ” Gitmek istiyorum” ile “Gitmeni istiyorum” cümlelerinin anlamları tamamen farklı.

İNGİLİZCE BAŞLANGIÇ SEVİYESİ TEST ÇÖZ

İngilizce Testleri