The Causative Konu Anlatımı

The Causative Konu Anlatımı   LYS – YDS

 

İngilizcederskitabi.com‘da Causative konu anlatımı dışında, passive causative ve causative exercises-testleri de konu anlatımının hemen sonunda bulabilirsiniz. Her ne kadar ileri düzey İngilizce konularından biri olarak düşünülse de Ettirgen (Causative) yapı tüm öğrenciler içinde önemli bir konudur ve biraz ilgi gösterilerek geliştirilebilir. İngilizce Ders Kitabımızda Causative konu anlatımının dışında, konu için hazırladığımız testler de belirli aralıklarla güncelleniyor.

Özne+have/make/let/get+yapan kişi ya da şey+Fiil+Nesne

Ettirgen yapının nasıl olduğunu cümlenin ögeleri ile tek tek sıralayacak olursak, yukarıdaki yapıyı görürürüz. Cümlenin en başında bir öznemiz bulunmalı. Daha sonra Causative fiillerinden birini kullanmalıyız. Causative fiilinden sonra ise eylemi yapan
kişi ( berber vb.) cümlede yer almalıdır. Eylemi yapan kişinin yaptığı fiil ve son olarak cümlemizdeki nesne yer alır. Causative yapının bir active ya da passive cümle şeklinde olabileceğini unutmayalım. Her biri Causative bir yapı oluştursalar da aralarında ufak farklar bulunmaktadır.

Konuya Diğer Sayfadan Devam Et

İngilizce Testleri