İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlamalı ?

Test Çözmenin Gücü

Test etmediğiniz bir şeyin gücü hakkında asla bir fikir sahibi olamazsınız. İngilizce öğreniminde ilerlemiş bir çok öğrenci kendini çok daha üst seviyelerde görür. Ancak iş detaylara indiğinde gerçeklerle karşılaşır. İngilizce seviyemizi ve gerçekten ilerleyip ilerlemediğimizi en iyi test çözerek görebiliriz. Buraya tıklayarak seviyenizi test edebilirsiniz.

İngilizce öğrenmeye nereden başlamalı sorusuna genel anlamıyla cevap vermeye çalıştık. Aşağıdaki linkten yapılması gerekenleri de okuyabilirsiniz.

Ben İngilizceyi Öğrenemiyorum

Başlangıç düzeyinde beklentilerinizi minimum düzeyde tutun. Unutmayın okyanusu geçebilmek için sabırlı olmanız ve pes etmemeniz gerekiyor. Her yaşta her kişi İngilizce öğrenebilir. Yapılan en büyük hatalardan biri, kendinize ulaşılamayacak hedefler koymaktır. Öğrendiğiniz kelimeleri ve gramer konularını not ederseniz, İngilizcenizin ne ölçüde geliştiğini daha net görebilirsiniz. Başlangıçta uzun çalışma saatleri yerine daha kısa zaman dilimleri ile çalışmayı deneyin. Unutmayın bu çok uzun bir yol. İngilizce’yi hobi edinin. Bu öğrenme sürecini keyifli kılar.

İngilizce Testleri