İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlamalı ?

Yeni başlayanlar için hazırladığımız İngilizce okunuş ve gramer videosunu izleyin. Videoyu İngilizceye yeni başlayanlara uygun ve Türkçe açıklamalı şeklinde hazırladık.  Tek yapmanız gereken bir çocuğun anadilini öğrenirken uyguladığı taktiği uygulamak yani dinlemek ve izlemek. Videoda yeni başlayan biri için gerekli her şeyi sırasıyla anlatıyoruz. Kelime bilgisi, gramer, deyimler v.b. Hepimiz anadil serüvenine başladığımızda ilk öğrendiklerimiz sesler ve hecelerdir. Yani duymak bir dili öğrenirken çok önemli. Çocuklar daha sonra öğrendikleri ama anlamlarını bilmedikleri kelimeleri gördükleri şeylerle eşleştirirler. Buradan şu sonuca varabiliriz. Bir cümlenin önce Türkçe anlamını bilmeseniz de olur. Önemli olan o cümleyi anlayabilmek (İngilizcesini) ve söyleyebilmek.

Videonun Türkçe çevirisi için buraya, İngilizce’ye yeni başlayanlar için hazırladığımız diğer videolar için buraya tıklayın.

İngilizce Öğrenmeye Nereden ve Nasıl Başlanmalı 

İngilizce çalışmaya nereden başlamalıyım ? Yeni başlayanlar için öncelikli konular hangileridir ? İngilizce ögrenmek istiyorum ancak nereden başlayacağımı bilmiyorum diyenler için bir yol haritası hazırladık. İngilizce öğrenmeye nasıl başlanması sorusunun cevabını arayanların yapabileceği en iyi şey İngilizce basit film izleyerek başlamak. Ancak bu filmler için mutlaka bir alt yapımız olması gerekiyor. Videomuzun konusu da bu zaten.

Bu tür sorular belkide İngilizce başlangıç seviyesinde olanların ya da İngilizce başlangıç dersleri alanların en çok sorduğu sorudur. İngilizce başlangıç kitapları seçiminde de bu soru öğrenmek isteyenlerin zihnini kurcalar. Sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorum. Nereden başlamalıyım ?  İngilizcederskitabi.com’da (yani sitemizde) beginner(başlangıç seviyesinden başlayarak) İngilizce öğrenmek isteyenlerin ihtiyaç duyduğu bir yol haritası hazırladık. Şimdi bu yol haritasına göz atalım. Çok geniş anlamda kendinizi ve basit gerçekleri anlatımda kullanabileceğiniz ” To be” fiilini öğrenerek başlamak sanırız en iyi yöntem. Peki “To Be (Olmak) fiili nedir ? Ve bu formu nasıl kullanabiliriz,  isterseniz şimdi örneklerle anlamaya çalışalım.

Başlamadan önce 3 kelime öğrenmek isterseniz alttaki hafıza ve kelime oyunumuzu oynayabilirsiniz. Kartların üstüne tıklayın.

İngilizce Konu Anlatımı